82879-2022 - ÄndringSverige-Jönköping: Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omhändertagande av farligt avfall
Referensnummer: 18/86
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser sortering, transport och behandling av farligt avfall från sortergårdar och övriga kommunala verksamheter.