828800-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Petroleum och destillat – Drivmedel via tankbil till sjöfartsverkets isbrytare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrivmedel via tankbil till sjöfartsverkets isbrytare
BeskrivningDrivmedel via tankbil till sjöfartsverkets isbrytare
Intern identifierare25-02072
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 09130000 Petroleum och destillat
Ytterligare klassificering (cpv): 09134100 Dieselolja, 09134200 Dieselbränsle, 09134210 Dieselbränsle (0,2), 09134220 Dieselbränsle (EN 590)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000