82889-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Skellefteå: Luftfilter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Luftfilter
Referensnummer: UH-2018-289
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42514310 Luftfilter
II.1.4.
Kort beskrivning
Luftfilter till Skellefteå kommun, Skellefteå Kraft AB, Skelleftebostäder AB, Skellefteå City Airport, Norsjö kommun och Norsjölägenheter AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen