2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kund och resetjänst för anropsstyrd trafik 2027
Beskrivning: Västtrafik inbjuder härmed leverantörer att inkomma med anbud i upphandlingen av Kund- och resetjänst för Anropsstyrd trafik. Den anropsstyrda trafiken omfattar serviceresor. Med serviceresor avses bland annat färdtjänst, sjukresor, skolresor, dagvårdsresor, omsorgsresor samt närtrafik, anropsstyrda linjeturer och Ledsagarservice.
Intern identifierare: AUTOD-nr. 1-1180-25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 79342300 Kundservice
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000