Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Badmateriel till badanläggningar i Lunds kommun
Referensnummer: KS 2018/0018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37520000 Leksaker
II.1.4.
Kort beskrivning
Badmateriel och kemikalier till offentliga badanläggningar i Lunds kommun.
Allmän beskrivning
Denna upphandling omfattar inköp av olika typer av badmateriel och badleksaker till Badenheten i Lunds kommun.
Egenförsäkran genom ESPD (European Single Procurement Document)
ESPD eller europeisk enhetligt upphandlingsdokument accepteras som preliminär egenförsäkran för (utländska) anbudsgivare. Se https://ec.europa.eu/tools/espd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18412800 Simkläder, 33711520 Duschtvål, 33711600 Hårvårdsprodukter, 37412300 Surf- och simutrustning och tillbehör, 37412340 Simglasögon eller simfenor, 37529100 Uppblåsbara leksaker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen