Huvudsaklig CPV-kod 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen innefattar KI:s behov av fasadtvätt (ut- och invändigt) för fler byggnader i KI:s verksamheter, både i Solna och Huddinge (Flemingsberg). I tjänsterna ingår även tvätt av insidor av byggnadernas fasader samt i vissa fall glasade innertak.