82955-2021 - ResultatSverige-Södertälje: Utvärderingskonsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utvärderingar av externt finansierade projekt
Referensnummer: TI 2020-1147
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79419000 Utvärderingskonsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att tillgodose behovet av utvärdering av externt finansierade projekt för Katrineholms kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser att tillgodose behovet av utvärdering av externt finansierade projekt för Katrineholms kommun, vilka omfattar främst EU-projekt, strukturfonder och sektorsprogram, men även annan extern finansiering kan förekomma.