830023-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Support, förvaltning och utveckling av verksamhetssystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSupport, förvaltning och utveckling av verksamhetssystem
BeskrivningDetta uppdrag avser förvaltning, vidareutveckling, support och tekniskt stöd för Stockholm Parkering verksamhetssystem och därtill hörande integrationsmiljöer.
Intern identifierareSP 2025/191
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSupport, förvaltning och utveckling av verksamhetssystem