See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Patientnära analyser del 1
Beskrivning: Upphandlingen avser köp av patientnära analysinstrument med tillhörande förbrukningsmaterial inom Leukocyter och 5-parts differentialräkning samt glukos. Utöver detta avser upphandlingen även köp av förbrukningsmaterial till befintliga patientnära analysinstrument inom samma analysområde, samt kontrollmaterial till befintliga instrument inom urinanalys. Denna efterannonsering avser Anbudsområde 1, 3 och 5. Anbudsområde 2 och 4 utvärderas fortfarande och kommer efterannonseras separat som del 2.
Intern identifierare: 2025-O001703
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 38432000 Analysapparatur, 38434520 Apparater för analys av blod
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000