2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inköp höjdfordon 2025-091
Beskrivning: Inköpa av ett höjdfordon till räddningstjänsten i Kiruna
Intern identifierare: 2025-091
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Motivering för det påskyndade förfarandet: Av stor vikt för verksamheten att upphandlingen hinner genomföras i år.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34114100 Utryckningsfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000