See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elenergi
Beskrivning: Fysisk leverans av El, Spotpris med påslag samt Fysisk leverans av El, Spotpris med påslag samt Portföljmodell. Elen ska produceras av fossilfria/förnyelsebara källor.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09310000 Elektricitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108331:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster, 65310000 Eldistribution