2. Förfarande
Förfarande
Titel: Funktionsupphandling gällande HbA1c utrustning
Beskrivning: Denna upphandling avser funktionsupphandling för HbA1c-analyser till verksamhetsområde laboratoriemedicin, Område specialiserad vård med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
Intern identifierare: MT 2025-0022/25RS1199
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000