2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service, reparation m.m av aggregat med köldmedium
Beskrivning: Ramavtalet omfattar ramavtal för service, underhåll och akut felavhjälpande underhåll och kontroller på kyl –och värmepumpsanläggningar. Även nyinstallationer och ombyggnationer av mindre karaktär av kyl –och värmepumpsanläggningar kan förekomma. I uppdraget ingår framtagande av årsrapporter av köldmedium i aggregat enligt SFS 2016:1128, § 15.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123042:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50000000 Reparation och underhåll