See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Träningshjälpmedel
Beskrivning: Upphandlingen avser resultera i ett ramavtal per produktområde kring Stå- och Träningshjälpmedel med tillbehör och reservdelar för successiva beställningar från Hjälpmedel Västernorrland. Hjälpmedel Västernorrland har också i avtal med länets kommuner i uppdrag att lagerhålla och distribuera hjälpmedel till brukare i eget boende.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33155000 Utrustning för fysisk behandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ståstöd tiltbart
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101087:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33196000 Medicinska hjälpmedel, 37440000 Träningsutrustning, 33141720 Gånghjälpmedel, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ståstöd med abducerat stående
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101087:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Tippbräda barn och Junior
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101087:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Tippbräda vuxen
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101087:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Tränings och ergometercykel manuell arm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101087:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Tränings och ergometercykel manuell ben samt arm+ben
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101087:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Tränings och ergometercykel el
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101087:Lot:7