See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Samhällsplanering & Landskapsarkitektur
Beskrivning: Ramavtal avses upphandlas för tjänster såsom utredning och projektering m.m inom följande arkitekttjänstekategorier: Samhällsplanering – översiktsplan, detaljplan och landskap Landskapsarkitektur – gestaltning och projektering.
Intern identifierare: IU24-44
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71356400 Tekniska planeringstjänster, 71420000 Landskapsarkitektur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1) Förfrågningsunderlag (Generell del)
Beskrivning: Ange vilka delar i upphandlingen som avses besvaras. Denna del är obligatorisk.
Intern identifierare: 1492818-681b1c313e605db73cf8faab
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2) Anbudsspecifikation "Samhällsplanering – översiktsplan, detaljplan, landskap "
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Intern identifierare: 1492819-681b1c313e605db73cf8faae
Huvudklassificering (cpv): 71356400 Tekniska planeringstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 3) Anbudsspecifikation "Landskapsarkitektur - gestaltning och projektering"
Intern identifierare: 1492820-681b1c313e605db73cf8faaf
Huvudklassificering (cpv): 71420000 Landskapsarkitektur