See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning Lidköping 2025
Beskrivning: Vinterväghållning för Lidköpings kommun samt bolaget AB Bostäder i Lidköping.
Intern identifierare: 2025-32
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 34143000 Fordon för vinterväghållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandlande myndigheter bjuder in er att lämna anbud på snöröjning i enlighet med detta dokument och bifogade handlingar. Upphandlande myndigheter företräds i upphandlingen av Upphandling Västra Skaraborg. Respektive kommun/bolag är sin egen upphandlande myndighet/juridiska person och tecknar avtal var för sig. Upphandlingen är indelad i områden. Omfattning kan utläsas i respektive kravspecifikation i de olika delarna och takvolym återfinns i de kommersiella villkoren. Till hjälp finns kartor bilagda och i vissa fall också områdesbeskrivningar.
Intern identifierare: 1714756-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Lidköping 1 - Gillstad och Järpås
Intern identifierare: 1714771-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Lidköping 2 - Filsbäck inklusive Bojen och Filsbäcks Förskola
Intern identifierare: 1714772-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Lidköping 3 - Kommunala Fastigheter
Intern identifierare: 1765507-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Lidköping 4 - Lastmaskin 7-15 ton inklusive förare för röjning av bostadsgator i Lidköpings tätort
Intern identifierare: 1765520-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: ABB 1 - Lidköpings tätort
Intern identifierare: 1714774-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: ABB 2 - Vinninga
Intern identifierare: 1714775-6