83112-2020 - ResultatSverige-Västerås: Konsulttjänster för upphandling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulter
Referensnummer: KS 2019/00994-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Västerås stad upphandlar tjänsten upphandlingskonsulter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Krav och utvärdering av Delområde 1: Entreprenader.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Krav och utvärdering av Delområde 2: Tekniska konsulter.
Del nr: 2
Krav och utvärdering av Delområde 3: Varor.
Del nr: 3
Krav och utvärdering av Delområde 4: Tjänster.
Del nr: 4
Krav och utvärdering av Delområde 5: IT och digitala tjänster.
Del nr: 5