2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dehydreringsutrustning
Beskrivning: Region Blekinge har för avsikt att upphandla en dehydreringsutrustning med option för ytterligare en utrustning och serviceavtal.
Intern identifierare: RB2025-0634
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Region Blekinge har för avsikt att upphandla en, möjligen två, dehydreringsutrustningar, med kringutrustning och viss förbrukningsmateriel.
Intern identifierare: Dehydreringsutrustning