See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Resurskonsult Projekteringsledare mark, Stora projekt, Norrbotniabanan
Beskrivning: Uppdraget är ett konsultuppdrag som projekteringsledare inom mark som omfattar att leda och styra arbetet med markprojektering i hela program Norrbotniabanan på sträckan Umeå-Luleå. Omfattning: 50%
Intern identifierare: KOM-419043
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72224000 Konsulttjänster för projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Uppdraget är ett konsultuppdrag som projekteringsledare inom mark som omfattar att leda och styra arbetet med markprojektering i hela program Norrbotniabanan på sträckan Umeå-Luleå.
Intern identifierare: Resurskonsult Projekteringsledare mark, Stora projekt, Norrbotniabanan