83120-2022 - ResultatSverige-Uppsala: Flödesmätare
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flödesmätare och ejektorsug
Referensnummer: UPPH2021-00222
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38427000 Flödesmätare
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal av flödesmätare och ejektorsug för Region Uppsala.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 2021-10-15 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38420000 Instrument för mätning av flöde, nivå och tryck av vätskor eller gaser, 38421000 Utrustning för flödesmätning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen