2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fettbehandling av fett från fettavskiljare samt flytande mat från avfallskvarn Ekerö
Beskrivning: Uppdraget innebär att biologiskt behandla av beställaren tillhandahållet fett-avfall med energiåtervinning i form av produktion av biogas avsedd som fordonsbränsle och biogödsel avsedd för avsättning på produktiv åkermark. Fettavfallet har sitt ursprung i storkök, restauranger och andra livsmedels-hanterande verksamheter i Ekerö Kommun.
Intern identifierare: 670471
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513800 Behandling av slam
Ytterligare klassificering (cpv): 15412000 Fetter, 90513700 Transport av slam, 90513900 Hantering av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Fettbehandling av fett från fettavskiljare samt flytande mat från avfallskvarn Ekerö