83126-2019 - ResultatSverige-Uppsala: Kontorsmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmaterial allmänt
Referensnummer: VF2017-0027
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30192000 Kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Kontorsmaterial, pennor, block, pärmar, radergummi, häftapparat, plastfickor, m.m.
Upphandlingen
Upphandlingens referensnummer och benämning är:
Upphandlingen avser ramavtal och omfattar följande produktgrupper:
50 Block/Böcker
51 Pärmar
52 skrivbordsmaterial
54 Plastficka
55 Mappar
56 Pennor
57 Etikett
58 Kvitto
59 Turnummerlappar
60 Märkband/kassett/maskin
61 Tejp och tillbehör
62 USB
63 CD
64 Övrigt sortiment
65 Första hjälpen sortiment
66 Rengöringsmaterial
Upphandlingens värde för 12 månader uppskattas till:4 500 000 SEK,dock kan inga volymer garanteras.
Avtalsperiod
Avtalets beräknade startdatum:
Avtalets beräknade slutdatum:
Avtalslängden är 36 månader med möjlighet till st förlängningsoptioner à månader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22816000 Block, 22850000 Pärmar och tillbehör till dessa, 30192110 Bläck- och tryckfärgsprodukter, 30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 30199760 Etiketter, 30234300 Cd-skivor, 30237230 Fickminnen, 33141623 Förstaförbandslådor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen