2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projekteringsledare och byggstöd inom BEST, Norrbotniabanan
Beskrivning: Projekteringsledare samt byggstöd i entreprenader inom BEST för sträckan Umeå - Skellefteå, Norrbotniabanan.
Intern identifierare: KOM-418747
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Projekteringsledare och byggstöd inom BEST, Norrbotniabanan