2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bandel 630, Halmstad, GC-tunnel Fredsgatan, för upprättande av järnvägsplan samt FFU för totalentreprenad.
Beskrivning: Trafikverket ska bygga en järnvägsbro inkl. GC-väg under bron för Halmstads Kommuns räkning. Initialt ska en projektering (järnvägsplan samt framtagning FFU Totalentreprenad) inför kommande totalentreprenad upphandlas.
Intern identifierare: KOM-417532
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Bandel 630, Halmstad, GC-tunnel Fredsgatan, för upprättande av järnvägsplan samt FFU för totalentreprenad.