See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Obligatorisk ventilationskontroll
Beskrivning: Obligatorisk ventilationskontroll (OVK). Löpande besiktningar i enlighet med fastställda intervaller och gällande lagar och förordningar. Innefattar även att efter avrop besikta nyinstallerade objekt.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Hedemora
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107727:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avesta
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107727:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Gagnef
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107727:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Säter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107727:Lot:4