2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Förmånsportal
Beskrivning: FMV avser att upphandla ett ramavtal avseende en webbaserad förmånsportal för att synliggöra, samla information om och administrera personalförmåner. Förmånsportalen ska fungera som komplement till FMV:s personalsystem och intranät. Förmånsportalen ska hjälpa FMV som arbetsgivare att visa upp värdet på samtliga ersättningar och de förmåner som är valbara för anställda. Omfattningen av upphandlingen och dess krav presenteras och beskrivs närmare i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: 25FMVU2617
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen ska omhänderta behovet av myndighetens förmånshantering till de anställda. FMV som arbetsgivare erbjuder samtliga anställda vid FMV:s samtliga orter ett urval av olika förmåner.
Intern identifierare: Upphandling av Förmånsportal
Ytterligare klassificering (cpv): 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer