Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Public procurement for Performance Measurement Systems and Performance Attribution
Referensnummer: 2018/45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
The Third Swedish National Pension Fund, hereinafter AP3, invites Candidates to apply for tender in the procurement of a system for Performance Measurement and Performance Attribution, in accordance with this invitation to tender.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48411000 Programvara för investeringshantering, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen