2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal mobiltelefoner, tablets och tillbehör
Beskrivning: FMV avser att upphandla ett ramavtal avseende mobiltelefoner, tablets och tillbehör. Med mobiltelefoner avses smartphones och enklare knapptelefoner. Med tillbehör avses exempelvis skärmskydd, strömadapter, laddkabel, headsets och fodral till mobiltelefoner. Omfattningen av upphandlingen och dess krav presenteras och beskrivs närmare i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: 25FMVU1920
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32250000 Mobiltelefoner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen ska omhänderta FMV:s behov av mobiltelefoner, tablets och tillbehör. Leverans ska kunna ske till samtliga FMV:s verksamhetsorter. Se vidare i upphandlingsdokumentationen.
Intern identifierare: Ramavtal mobiltelefoner, tablets och tillbehör