2. Förfarande
Förfarande
Titel: Behandling av fraktionerna trä samt ris och grenar från Återvinningscentraler
Beskrivning: Uppdraget omfattar ett helhetsåtagande för mottagning, sortering, förädling samt avsättning av fraktionerna trä och trädgårdsris insamlat på Beställarens återvinningscentraler. Uppdraget omfattar inte transport av materialet från Beställarens anläggningar till Leverantörens omlastnings- eller mottagningsanläggningar.
Intern identifierare: 25SVOA1019
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90514000 Återvinning av avfall
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall, 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Behandling av fraktionerna trä samt ris och grenar från Återvinningscentraler
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering