2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projektering utbyte 2 broar, FO Vänersborg, Västra Götalands län
Beskrivning: Uppdrag gäller upprättande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för utbyte av två vägbroar i betong, bro 15-340-1 över Valboån i Ödeborg, Färgelands kommun, och bro 14-128-1 över Örekilsälven vid Torp, Munkedals kommun, i Västra Götalands län
Intern identifierare: KOM-419030
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311210 Konsulttjänster för vägar
Ytterligare klassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Projektering utbyte 2 broar, FO Vänersborg, Västra Götalands län