2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tvätt- och textilservice 2025
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för tvätt- och textilservice som ska tillgodose Polismyndighetens behov nationellt.
Intern identifierare: A392.882/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 50830000 Lagning av kläder och textilier, 98311100 Tvätthantering, 98312000 Textilrengöring, 98312100 Textilimpregnering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Tvätt- och textilservice 2025