83240-2023 - ÄndringSverige-Härnösand: Livsmedel, drycker, tobak o d
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel 2023
Referensnummer: 22-IU-44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av livsmedel till regionens kök
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av Livsmedel enligt beskrivning i Huvudprisbilaga Livsmedel 2023, Prisbilaga Kaffe 2023 och Mall för upphandlingskontrakt.