See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal: Biträdande Projektledare, Byggledning och kontroll - Västerbottens Län
Beskrivning: Ramavtal avseende projekt- och byggledning där bedömd kostnad av tjänsterna för avrop överstiger 600 000 kr samt projekt avseende typbyggnader. Ramavtalet avser arbeten som genomförs inom Västerbottens Län och kommer kunna innefatta projekt som kräver SUA-avtal.
Intern identifierare: 3671/2025
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71520000 Övervakning av bygg- och anläggningsarbeten, 71521000 Övervakning av bygg- och anläggningsarbeten på plats, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000