2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av adoptionsspecifikt professionellt samtalsstöd
Beskrivning: MFoF har sedan 2022 i uppdrag att tillhandahålla adoptionsspecifikt professionellt samtalsstöd till adopterade och adoptivföräldrar. MFoF har tidigare under 2025 genomfört en upphandling avseende detta stöd. Målsättningen vid det tillfället var att teckna ramavtal med två leverantörer. För att fullfölja ursprungsintentionen om valfrihet, genomförs nu denna kompletterande upphandling. Syftet är att teckna avtal med ytterligare en utförare som kan verka parallellt med den befintliga leverantören.
Intern identifierare: AD 2025-2001
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000