2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bevakningstjänster
Beskrivning: Avtalet omfattar bevakningstjänster. Bevakningstjänsterna bedrivs i huvudsak på KTH:s campus vid Valhallavägen, men också i begränsad utsträckning på KTH:s övriga campus. Bevakningen bedrivs dygnet runt årets alla dagar av väktare/hundförare. Vid särskilda tillfällen finns även behov av personskyddsväktare och ordningsvakter, samt trådlösa larmlösningar för utomhusbruk.
Intern identifierare: HS-2025-1406
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000