83271-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Service av kylanläggningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service av kylanläggningar
Beskrivning: Sveriges Radio upphandlar extern service av kylanläggningarna som säkerställer dess drift. Kylanläggningarna finns runt om i landet på Sveriges Radios lokala radiostationer.
Intern identifierare: SR2614
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000