2. Förfarande
Förfarande
Titel: Geodataavtal Stockholms Stad
Beskrivning: Avtal för leverans av Stockholms Stads Geodata (Baskarta, Registerkarta, Punktmoln, flygburen laserskanning, Höjddata, Grid, Terrängskuggning, 3D-Byggnader LOD2, Ortofoto, Stompunkter, Planområde, yta)
Intern identifierare: TN 2025-0368
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30221000 Digitala fastighetskartor
Ytterligare klassificering (cpv): 71222100 Kartläggning av tätortsområden
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000