833026-2025 - Resultat
Sverige – Läkemedel – Läkemedel 2025 del 2
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLäkemedel 2025 del 2
BeskrivningI denna upphandling ingår rekvisitionsläkemedel. Upphandlingen avser inköp av läkemedel för successiva leveranser efter avrop från Region Skåne samt för andra juridiska personer där Region Skåne har ett dominerande ägarinflytande, samt de förvaltningar eller vårdgivare som är offentligt finansierade med vilka regionerna har avtal med samt betalningsansvar för.
Intern identifierare2024-O001983
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAdministrativa föreskrifter - Över tröskelvärde
Intern identifierare1595294-67bdebe820134ac8a8a67e53
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKravspec Läkemedel (2)