Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster LSS-handläggare, biståndshandläggare, socialsekreterare (Södertälje kommun, Nykvarns kommun och Gnesta kommun)
Referensnummer: TI 2020-1198
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar leverans av tjänster för bemanning av yrkeskategorierna enligt Bemanningstjänster LSS-handläggare, biståndshandläggare, socialsekreterare för (Södertälje Kommun, Nykvarns kommun och Gnesta kommun).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79610000 Personalförmedling, 85310000 Socialt arbete, 85320000 Socialvård, 85321000 Administration inom socialtjänsten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen