2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rymningen 22:10 Nyproduktion i totalentreprenad
Beskrivning: Entreprenaden omfattar nybyggnation av flerbostadshus med 46 hyreslägenheter bestående av 4 husbyggnader innefattande allmänna ytor, tvättstuga, förråd samt lokaler för undercentraler.
Intern identifierare: 25/11
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211300 Byggnation av bostäder
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71540000 Byggteknisk ledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000