833255-2025 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Nybyggnad Mönsterås Hälsocentral
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnad Mönsterås Hälsocentral
Beskrivning: Nybyggnad av Hälsocentral och distriktshabilitering i Mönsterås.
Intern identifierare: 2025-218
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45215120 Byggnation av specialvårdsbyggnader, 45215140 Byggnation av sjukhusinrättningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000