See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Miljökonsulter
Beskrivning: Njudung Energi Vetlanda AB inbjuder härmed till anbudslämning i samordnad upphandling avseende ramavtal för miljökonsulter, tillsammans med AB Vetlanda Industrilokaler, Njudung Energi Sävsjö AB, Vetlanda Kommun samt Witalabostäder AB. Upphandlingens syfte är att säkerställa Beställarens behov av konsulttjänster inom de tre delområdena 1. förorenade områden/avfallshantering, 2. Geoteknik samt 3. Lakvatten, Dagvatten (Avfallsanläggning) under avtalstiden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Förorenade områden/ Avfallshantering
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Geoteknik
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Lakvatten, Dagvatten (Avfallsanläggning)