83327-2018 - ResultatSverige-Lund: Installation av elektriska ledningar och armatur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El- och nätverksinstallationstjänster
Referensnummer: V 2016/1948
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för elektriker, elinstallation, apparatskåpsbyggnation, nätverksinstallation m m.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45314320 Installation av datakablar, 45315100 Eltekniska installationer, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen