83331-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Programvaruutvecklingstjänster för utbildning och underhållning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommungemensamt LMS för Malmö stads medarbetare
Referensnummer: STK-2023-239
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212930 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning och underhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser systemstöd för lärande och utbildning till Malmö stads medarbetare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48930000 Programvara för utbildning och underhållning, 48931000 Programvara för utbildning, 72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet, 72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen