Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spolbilstjänst schemalagt underhåll
Referensnummer: SN-2017-1821
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Serviceförvaltningen/Kommunteknik på Malmö stad inbjuder, genom upphandlingsenheten, intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende schemalagda spolbilstjänster för underhåll på dagvattenbrunnar och linjeavvattning. Denna offentliga upphandling syftar till att ramavtal tecknas med en leverantör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45232410 Underhållsarbeten för avlopp, 90400000 Avloppshantering, 90480000 Skötsel av avloppsnät
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen