2. Förfarande
Förfarande
Titel: Säkerhetstjänster
Beskrivning: Denna upphandling avser säkerhets- och bevakningstjänster för Eskilstuna kommun samt kommunens bolag. Målsättningen är att teckna avtal med en (1) leverantör, som uppfyller Köparens målbild och kravställning, under förutsättning att upphandlande myndighet erhåller minst det antalet lämpliga och godtagbara anbud. Omfattningen av uppdraget framgår i det samlade upphandlingsunderlaget med bilagor.
Intern identifierare: UE 23.052
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsförfarande enl. 19 kap. LOU
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del