2. Förfarande
Förfarande
Titel: FortENA - Panna 5
Beskrivning: ENA Energi AB planerar att genomföra en upphandling av ny panna för fjärrvärmeproduktion. Anläggningen ska bestå av en komplett biobränsleel-dad (skogsbränslen och ev. Returträ) ångpanna på ca 17 MWth placerad vid produktionsenheten, PC Stenvreten, på Garnisonsvägen i Enköpings kommun.
Intern identifierare: 25/7
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 42515000 Fjärrvärmepanna
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000