83410-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategisk kommunikationsbyrå med digitalt fokus
Referensnummer: 2017/75
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser strategisk kommunikation med digitalt fokus.
Syftet är att utveckla och säkerställa AP7:s varumärke, vilket kräver varierande och komplexa behov av tjänster inom strategisk och kreativ kommunikation de närmaste åren.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79412000 Finansiella konsulttjänster, 79416000 Public relations, 79416100 Managementtjänster avseende public relations, 79416200 Konsulttjänster för public relations, 79420000 Managementtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen