83410-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Hisings Backa: Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsmäklare
Referensnummer: EH 2018-0399
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs Egnahems AB avser upphandla fastighetsmäklartjänster för
försäljning av ny producerade bostäder inom Göteborgs Kommun.
Upphandlingen kommer att ligga till grund för ett ramavtal med två (2) leverantörer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
70120000 Köp och försäljning av fastigheter, 70123000 Försäljning av fastigheter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen