834108-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Distributionsutrustning – Nätstationer i betong
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelNätstationer i betong
BeskrivningUpphandlingen omfattar komplett färdigmonterade nätstationer i betong för transformering 12/24-0,4 kV inklusive transformator och kommunikationsutrustning monterat avropade från separata sidoavtal. Stationerna levereras direkt till site alternativt Öresundskrafts lager.Nätstationerna skall uppfylla kraven enligt standard IEC 62271–202, EBR KJ59:19
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31213000 Distributionsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118334:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31200000 Eldistributions- och reglerutrustning